Yellow&Blue Mýdlové vlčky na pranie 2.5kg

Katalogové číslo: 3111.25

Mydlové vločky z klasického pracieho mydla na všetky druhy a farby bielizne.

26,63 €
Sleva 5%
25,29 €
26,63 €
Sleva 5%
25,29 €

Výběru neodpovídá žádná položka.

Zaregistrujte se a získáte 3% slevu.

Parametry produktu

Popis

Mýdlové vlčky na pranie

Mydlové vločky z klasického pracieho mydla (pôvodné "mydlo s jelením lojom"). Klasické mydlo sa vyrába z tuku (mastné kyseliny), ku ktorému sa pridá zásada (hydroxid sodný alebo hydroxid draselný) tak, aby došlo k tzv. saponifikácii – zmydelneniu. Mydlo znižuje povrchové napätie vody a tým pomáha rozpúšťaniu nečistôt. Na rozdiel od mnohých podobných mydiel na trhu, to naše mydlo neobsahuje palmový olej.

Na čo sa používa

 • na ručné pranie
 • na pranie v automatických práčkach
 • pre alergikov (druhá voľba po mydlových orechoch)
 • na všetky druhy a farby bielizne
 • vhodné na výrobu mydlového slizu

Ako sa používa

Pranie v práčke:

 • vločky rozpustite v teplej vode a rozpustené pridajte k bielizni priamo do bubna práčky

Dávkovanie na 4-5 kg bielizne:

 • pri mäkkej a stredne tvrdej vode cca 10 g (2 vrchovaté lyžice) vločiek
 • pri tvrdej vode použijeme najlepšie zmakcovac alebo dávku zvýšime až na 20 gramov (4 vrchovaté lyžice)
 • na ručné pranie použijeme cca 5 g (1 vrchovatá lyžica) vločiek na prací kúpeľ (cca 10 l)

 Na čo si dať pozor

Pranie s mydlovým slizom v tvrdej vode

Pokiaľ máte tvrdú vodu (môžete to zistiť pomocou testovacieho pásika), nemusia byť výsledky prania s mydlovým slizom uspokojivé, pretože mydlové zložky sa v tvrdej vode zrážajú s minerálnymi látkami a spolu s nečistotou zostávajú vo vláknach bielizne. Bielizeň potom vyzerá byť zapraná/ zašednutá.

V tomto prípade môžete experimentovať s receptom na mydlový sliz, konkrétne s podielom pracej sódy, alebo použiť Zmäkčovač a na pranie bielej bielizne prací prášok z mydlových orechov na bielu bielizeň prípadne gél na farebnú bielizeň alebo samotné rozpustené mydlové vločky (nie sliz).

Možno Vám vŕta v hlave

Prečo Tierra Verde ponúka mydlo obsahujúce látku živočíšneho pôvodu?

Loj je odpadom zo súčasnej produkcie mäsa, ktorý by inak zostal nevyužitý. Mydlá z loju sú cenovo dostupné pre každého a sú ľahko odbúrateľné. Sú pre nás akceptovateľnějšie než mydla z palmového oleja alebo GMO rastlín. Takže preto :-)

Mýdlový sliz

Mýdlový sliz je ekologický, účinný a velmi levný prostředek na praní veškerého prádla. Jeho domácí výroba je snadná a rychlá.

Výhody a nevýhody

 • Mýdlový sliz je nezávadný pro přírodu, neobsahuje žádné fosfáty a barviva, je levný a nezpůsobuje alergie.
 • Ve tvrdé vodě je praní s mýdlovým slizem velmi problematické – mýdlo se v ní sráží. Dochází k výraznému šednutí prádla, které je způsobeno sraženým mýdlem i nečistotami usazenými v textilu. Proto doporučujeme spolu se slizem používat i máchadlo.

Ingredience

 • 175 g mýdlových vloček nebo mletého olivového mýdla na praní.  
 • 150 g práškové prací sody (rozpouští tuk, změkčuje vodu, odstraňuje skvrny a dezinfikuje)
 • voda

Postup
Mýdlové vločky nasypeme do kyblíku s asi litrem horké vody a za stálého míchání necháme rozpustit. Přidáme sodu, mícháme a také necháme rozpustit. Celý kyblík dolijeme horkou vodou do 10 litrů. Vody může být více i méně, sliz je pak řidší nebo hustší, podle čehož upravujeme dávkování. Po vychladnutí má gelovou až pudinkovou konzistenci.

Použití
Sliz dávkujeme přímo do bubnu pračky, cca 250 ml na jedno praní. Dávka závisí na koncentraci slizu a stupni znečištění prádla. Ideální dávkování zjistíte po několika prvních praních.

Jak na skvrny
Skvrny od jídla, krve či trávy před praním ošetříme žlučovým mýdlem, silně znečištěné prádlo namočíme do lázně s odstraňovačem skvrn Puer.

Zloženie

> 30 % mydlo (sodné soli mastných kyselín - bez palmového oleja), <5% vonné látky (obsahuje d-limonene, benzyl salicilate, citronellol, geraniol), kremičitan sodný, chlorid sodný, hydroxid sodný
 

Bezpečnosť

Uchovávajte mimo dosahu detí.